BŁĘKITNA AKADEMIA

Pięciodniowa Zielona Szkoła we Władysławowie i na Półwyspie Helskim
1/3
OPIS:

Zakwaterowanie w Domach Wczasowych w Władysławowie, w pokojach 2,3 i 4- osobowych z łazienkami.

Atrakcje: 

  • wycieczka do Jastrzębiej Góry - gdzie zobaczyć można wysoki na 67 metrów klif i ogromną różnorodność linii brzegowej w tym miejscu i Rozewia z wysoką na 32,7 m latarnią na Przylądku Rozewie, najstarszą tego typu budowlą na polskim wybrzeżu;

  • spacer po Władysławowie - port, Aleja Gwiazd Sportu oraz Ośrodek Przygotowań Olimpijskich „Cetniewo”;

  • Molo sopockie - spacer po Molo - drewnianym pomoście spacerowym o długości 511,5 m z czego 458 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej

  • półwysep Helski - wizyta w fokarium.

  • rezerwat Słone Łąki -  słonoroślowy rezerwat przyrody na Pobrzeżu Kaszubskim na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Ochroną rezerwatu objęte są gatunki słonorośli występujące na zalewowym akwenie Zatoki Puckiej pomiędzy Władysławowem i Swarzewem. Do najcenniejszych gatunków flory występujących w rezerwacie należy jarnik solniskowy, centuria nadbrzeżna (ściśle chroniona), ostrzew spłaszczony, ostrzew rudy i babka nadmorska (ściśle chroniona).

 

Cena zawiera:
- zajęcia edukacyjne - są prowadzone przez wykładowców - doktorantów oraz wybitnych fachowców i znawców etnografii, ekologii, oceanografii;
- realizację programu w oparciu o powyższe atrakcje (bilety wstępu);
- noclegi + wyżywienie (4 śniadania, 4 obiady, 1 obiadokolacja, 3 kolacje);
- transport autokarem klasy turystycznej w obie strony + parkingi;
- opiekę pilota i przewodnika.

mapa - trójmiasto-hel.png

W celu uzyskania wyceny wypełnij formularz rezerwacyjny poniżej

5
dni
PRZYKŁADOWY PROGRAM:
 
Dzień 1

wyjazd (godz. 5:00); w drodze do Władysławowa postój w Człuchowie (ZOO, kompleks sklepików i niedrogich restauracji) oraz w Sopocie (spacer po molo); przyjazd do Władysławowa, obiadokolacja, "wpływ budowli morskich na ekosystem" - zajęcia edukacyjne. 

Dzień 2

śniadanie, "obszary zalewowe i rośliny halofityczne" - zajęcia w rezerwacie "Słone łąki", obiad, wycieczka do Jastrzębiej Góry i Rozewia, kolacja, "kaszubszczyzna" - zajęcia z etnografii.

Dzień 3

śniadanie, wycieczka na półwysep Helski (zwiedzanie fokarium); obiad, "gen. Haller historia zapomniana" - zajęcia, kolacja, spacer po Władysławowie (port, Aleja Gwiazd Sportu oraz Ośrodek Przygotowań Olimpijskich "Cetniewo").

Dzień 4

śniadanie, "amber złoto Bałtyku" - zajęcia u bursztynnika, obiad, "morfologia brzegów morskich" - zajęcia edukacyjne, kolacja.

Dzień 5

śniadanie, pożegnanie z morzem, zajęcia w muzeum Hallera, obiad i wyjazd, powrót około godz. 22:00.

Biuro Podróży MARGO TRAVEL

Małgorzata Kamińska

Ul. Nacławska 7/1

64-000 Kościan

© 2018 by MARGO TRAVEL